Światłoterapia

Zawiera w sobie element słońca, czyli korzystnie leczniczo działające na każdy organizm promieniowanie podczerwone (40% promieniowania słonecznego) i niebieskie, niezastąpione podczas stanów depresyjnych, zaburzeń funkcjonowania skóry, zaburzeń snu, regeneracji i obrony organizmu, podnoszenia sprawności układu odpornościowego. Zabiegi ciepłoterapii stosujemy w wielu stanach skórnych, zwyrodnieniowych, pourazowych, zapalnych i przeciwbólowo.
Lampa Sollux to lecznicze urządzenie szczególnie zalecane do stosowania w terapii zapalnych zmian skórnych i zatok, szybszego gojenia się ran, trądziku, czy też dolegliwości bólowych stawów, kręgosłupa, łuszczycy, a także depresji. Światło pobudza organizm do prawidłowego funkcjonowania poprzez usprawnianie krążenia krwi, limfy, poprawę przemiany materii. Pobudza regenerację komórek. Terapia światłem pomaga w rekonwalenscencji po przebytym zawale, udarze, w wielu ciężkich stanach.

Wyposażona w filtr niebieski i czerwony emituje promieniowanie podczerwone, które docierając w głąb ciała i poprawiając ukrwienie tkanek, uśmierza ból i ma działanie uwalniające od napięć mięśni czy też stanów emocjonalnych.
Filtr czerwony naświetla promieniami czerwonymi i podczerwonymi, co odczuwa się w rozgrzewającym działaniu przyśpiesza gojenie ran i stany zapalne, zmniejsza napięcia mięśniowe. Pomaga przy zmęczeniu, anemii, przeziębieniu.
Filtr niebieski to światło o właściwościach uspokajających, przeciwbólowych, przy nerwobólach, poprawia także koncentrację i zdolności uczenia się.
Kolor światła, natężenie fal i czas zabiegu dobiera się indywidualnie do konkretnego przypadku.

Przy jednorazowym naświetlaniu nie można spodziewać się trwałych efektów, jedynie seria zabiegów powtarzających się kilka razy w tygodniu wykazuje skuteczność działania.
Przed podjęciem naświetlań należy poinformować o wszelkich niedomaganiach, wykluczając ewentualne przeciwwskazania do zabiegów. W trakcie naświetlania również należy komunikować wszelkie reakcje ze strony organizmu.
Lampa antydepresyjna doskonale sprawdza się w zachmurzonych porach roku, kiedy do oka dociera za mało leczniczego z natury światła słonecznego przez co odczuwamy brak energii, obniżony nastrój, depresje, słabą koncentrację do nauki i senność w ciągu dnia. Lampa wspomagając produkcję serotoniny, dopaminy, endorfin przywraca poczucie szczęścia, motywacji i zdolności intelektualnych, z kolei obniża produkcję melatoniny, hormonu snu za dnia, kiedy potrzebujemy energii do działania.

 

Możesz dowolnie komponować zestaw zabiegów lub my pomożemy Ci je dobrać tak aby idealnie pasowały do Twoich potrzeb.

Możesz także dopasować terminy swoich wizyt i godziny.

Jeżeli chcesz sprawić blieskiej osobie miły przezent, zamów VOUCHER podarunkowy z dowolnie wybranymi zabiegami. Voucher jest ważny 3 miesiące od daty wystawienia. Osoba obdarowana będzie mogła sobie wybrac dowolny termin i godziny wizyt. Vouchery o wartości powyżej 300 zł to dodatkowy rabat w wysokości 20 % od wartości.

 Więcej informacji o aktualnych promocjach w zakładce "promocje"

 

 GABINETY PRORIFE
KROSNO UL. ŁUKASIEWICZA 49 (budynek MUSI)

zapraszamy w godzinach:
pn - pt: 9.00 - 17.00

sobota: do uzgodnienia

Rejestracja:
698 943 358
511 860 099

Please publish modules in offcanvas position.